Az első aukciós tétel 2023-ban a Tier 10 kínai közepes tank Monkey King lesz a World of Tanksban. A teljesítmény jellemzői szerint a promóciós kínai ST 121V teljes analógja, amelyet a Globális Kártyához lehetett beszerezni, vagy a kötvényboltban vásárolni 15 000 kötvényért.
Ebben a cikkben elemezzük előnyeit és hátrányait, mennyire releváns ez a gép a modern véletlenszerű piacon, és megéri-e megvenni. A fő különbség a 121B-hez képest az egyedi stílus jelenléte, amely nem ad hozzá semmilyen effektust, de megváltoztatja a jelek megjelenítését.
A Majomkirály teljesítményjellemzői
A Monkey King tank áttekintése
A „Majomkirály” egy 105 mm-es löveggel rendelkezik, melynek egyszeri sebzése 390 egység, ami egy 10 ST szintű átlag. A páncéláttörés alaplövedéknél 261 mm, de ez egy szubkaliber, bár repülési sebessége nagy (1478 m/s), normalizálása rosszabb, mint egy páncéltörőnek. Az arany kumulatív 350 mm-t hatol át, a lövedék repülési sebessége elfogadható 1173 m/s. Vannak 105 mm-es taposóaknák is, amelyek hatékonyan használhatók „kartonos” berendezések ellen.
A tank végső pontossága jó, a célzási idő sem rossz, a stabilizálás (stabilizátorral) pedig egész tűrhető, de a hajótest forgatásakor kifejezetten szembetűnő a szóródás. Még az alapkonfigurációban is percenként masszív sebzés van benne, ami jó hír. Van azonban egy észrevehető hátránya - pisztoly függőleges dőlésszöge -5…+18°, így elfelejtheti a terepen való játékot, a fegyver gyakorlatilag nem esik le.
A vitalitás a jármű erősségeinek tudható be: a hajótest és a torony elülső páncélzata nagyon jó egy közepes tankhoz. Itt azonban nem minden olyan rózsás, mert a tank sűrű elrendezése miatt égési sérülések a homlokon lévő behatolásokból (a tankok elöl találhatók).
Az egyik legfontosabb előny a nagy, 420 méteres betekintési sugár. Egyes játékosok számára az 55 km/h-s maximális sebesség nem biztos, hogy elég, de ezt a Turbófeltöltő korrigálja. A mobilitás általában nem rossz, a tartály jó manőverező képességgel rendelkezik puha talajon, így a sebességvesztés elenyésző.
Előnyök és hátrányok
A technológia erősségei a következők:
- kár percenként
- pontosság
- páncéláthatolás speciális lövedékkel
- erős elülső páncél, mint az ST-nél
- mobilitás
- betekintési sugár
A fő hátrányok között:
- rossz löveghajlásszög, ami lehetetlenné teszi a terepen való játékot
- égési sérülések a homlokon való behatolásból a tartályok rossz elhelyezkedése miatt
Felszerelés a Majomkirályhoz (121B)
Lehetőség a mobilitás javítására.
Egy univerzális lehetőség minden tulajdonság javításával a szellőzésnek köszönhetően.
rés | Оборудование | Tulajdon |
1 | Javított szellőzés | Javítja a jármű számos jellemzőjét: a láthatóságot, a tűzgyorsaságot, a célzási időt, a dinamikus jellemzőket stb. Maga a növekedés azonban nagyon kicsi, és csak a „Combat Brotherhood” képességgel együtt lesz észrevehető, amelyet a legénységtől tanultak. |
2 | döngölő | Felgyorsítja a fegyver újratöltését, ezáltal növeli a percenkénti sebzést. |
3 | Függőleges stabilizátor | A diszperzió csökkentése fontos tényező, mert minél kisebb a pisztoly kezdeti szórása, annál kisebb kör átmérőjével kezdődik a konvergencia, vagyis gyorsabban megy végbe. Ezenkívül egy előkészítetlen lövés (célzás nélküli vagy mozgásban lévő lövés) is pontosabb lesz. |
Crew Perks
Szerep | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
parancsnok (rádióoperátor) | |||||
tüzér | |||||
Sofőr szerelő | |||||
Töltés |
A Monkey King terepi modernizálása (121V)
Ennek a tartálynak az a sajátossága, hogy kezdetben jól kiegyensúlyozott. Határozottan van értelme az első helyet betenni"A modul életképességének növelése"A túlélés növelése érdekében. Minden más kizárólag az általad preferált játékstílustól függ. A negyedik foglalatban is gondolkodhat, hogy feláldozza a láthatóságot a maximális sebesség növelése érdekében, de ha Turbófeltöltőt telepítenek, akkor jobb, ha itt sem veszünk semmit.
Berendezés kiválasztása
felszerelés | Tulajdon |
Nagy javítókészlet | hatás: Minden sérült modul javítása. +10% a moduljavítás sebességéhez (a bónusz az egész csata alatt érvényes, függetlenül attól, hogy a fogyóeszközt használták-e vagy sem). Felkészülési idő: 90 másodperc. A csata után leírják, ha legalább egyszer használták. Költség: 20. |
Nagyméretű elsősegély készlet | hatás: Minden megsebesült tankert meggyógyít. -5% a kábítás idejére és +15% a legénység sérülés elleni védelmére (a bónusz az egész csatára érvényes, függetlenül attól, hogy a fogyóeszközt használták-e vagy sem). Többször is használható. Előkészítési idő: 90 másodperc. A csata után leírják, ha legalább egyszer használták. Költség: 20 000. |
Javított étrend | hatás: +10% a teljes legénység minden képességére a csata végéig. Egy csatában teljesen elfogyott. Minden csatához újat kell vásárolni. Költség: 20 000 |
Megéri megvenni a Monkey Kinget?
Összefoglalva azt a következtetést vonhatjuk le, hogy a 121B, más néven Monkey King egy jó tank, amely véletlenszerű környezetben megbirkózik az ST fő feladataival, és a játék szórakoztató lehet. Nagyon vonzó az a tény, hogy nagy valószínűséggel ezüstért fog eladni (kölcsön). Sokkal könnyebb ezüstöt gazdálkodni, mint kötvényt, így ha az árcédula elfogadhatónak bizonyul, akkor megveheti. Figyelje a versenyképes ajánlatot az aukción, de kerülje az egész számokat (ez nagyobb esélyt ad a verseny megnyerésére, ha eléri a minimális vásárlási küszöböt).
Olvassa tovább:Írd meg kommentben, hogy tetszik az új tank és tervezed megvenni? Ossza meg tapasztalatait a játékkal vagy a 121B-vel kapcsolatban.
A cikk szerzője tisztában van azzal, hogy a lámpának nulla jártassága van a parancsnok számára?
Igen, tudom, köszönöm, hogy észrevetted.
Rossz táblázatsablont adtam hozzá, nem minden frissült a régi buildekből a lámpa bevezetése után nulla hozzáértéssel.